Law Enforcement

Szkolenie certyfikowane przez Israeli Tactical School – Counter Terror Academy, a program wzorowany na szkoleniach agentów specjalnych Szin Bet.

Szkolenie przeznaczone w szczególności dla osób związanych ze służbami mundurowymi i organizacjami bezpieczeństwa publicznego, między innymi :

Policja
Biuro Ochrony Rządu
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego itp.

Ze względów bezpieczeństwa i wyrównania poziomu na szkoleniu, osoby cywilne mogą uczestniczyć w szkoleniu po wcześniejszej rozmowie wstępnej i weryfikacji.

PROGRAM SZKOLENIA : KRAV MAGA

Ataki zimną bronią (broń ostra bez możliwości oddania strzału)
Walka z wieloma agresorami
Ataki i walka z bronią
Aktywny strzelec
Nożownik w tłumie
Szantaże z użyciem grantów
Podejście do podejrzanego
Kajdankowanie (kajdanki plastikowe i stalowe)
Przeszukania
Zamachowcy - samobójcy
Szare sytuacje (osoby agresywne, ale pasywne)
Praca w zespole
Ucieczka z zablokowanego samochodu

Teoria działania:

■ Prewencja VS udaremnianie
■ Poziomy świadomości i gotowści
■ Podejrzany VS czysty - rozpoznawanie potencjalnych zagrożeń
■ Zachowanie prewencyjne

Program szkoleń ITS został stworzony przez żołnierzy elitarnych jednostek specjalnych Izraelskiej Armii ( Sayret Matkl), służb specjalnych Izraela (ISA- Israeli Secret Service) oraz specjalnego oddziału policji Yaman.

Instruktor prowadzący :

Alex - Agent specjalny Szin Bet (Izraelskie Służby Specjalne) z 18-letnim doświadczeniem w pracy operacyjnej na stanowisku Chief Security Officer. Jego specjalizacje służbowe to :

■ ochrona lotów (szeryf lotniczy)
■ bezpieczeństwo placówek dyplomatycznych i bezpieczeństwo pracowników ambasad
 ochrona dygnitarzy

Zanim Alex rozpoczął służbę w Szin Bet, służył w siłach specjalnych w jednostce dalekiego zwiadu. Został odznaczony za wybitne zasługi na polu bitwy najwyższym izraelskim odznaczeniem wojskowym: Operational Excellence Award (odpowiednik amerykańskiego Medal of Honor).

Alex posiada czarny pas Krav Maga i 26-letnie doświadczenie w tym systemie walki. Od 20 lat naucza Krav Maga, między innymi na kursach przygotowujących przyszłych agentów specjalnych do pracy w Szin Bet.